fbpx

HAMİLE PİLATES

hamile pilates

Güzel vücut sahibi olmak herkesin hayali, hamileliğin buna engel olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hamile pilatesi kontrol altında uygulandığı sürece hayal ettiğiniz vücudu size geri verecektir. Hareketler öncesinde de bahsettiğimiz gibi temel olarak karın kaslarını, pelvik taban kaslarını ve sırt kaslarını çalıştırma hedeflidir; bunlar iyi bir duruş, denge ve kuvvet için anahtar hareketlerdir. Ayrıca sırtınızın ve pelvisinizin desteklenmesine yardımcı olurlar ve en önemlisi pilates, bu gücü vücudunuzu zorlamayan bir dizi kontrollü hareketle geliştirir.

Pilatesi hamilelik boyunca doktorunuzun sizin için güvenli bulması koşuluyla yapabilirsiniz. Pilates genellikle güvenli ve yumuşak olsa da, vücudunuzu aşırı yoracak egzersizler yapmamalı veya fazla gerilmemelisiniz. Pilatesteki kontrollü hareketler dizisi tolerans seviyenize uyacak şekilde değiştirilebilir.

Pilates egzersizlerinin tüm biçimleri gebeliğin ilk aşamalarında güvenlidir. Ancak 16. haftadan itibaren, sırt üstü yatmayı gerektiren etkinliklerden kaçınmalısınız.

Her şeyden önce, vücudunuzu asla görmezden gelmeyin. Kendinizi yorgun veya yavaş hareket ediyor hissediyorsanız, kendinizi asla zorlamayın. Bazen hafif bir şekerleme egzersizden daha önemlidir! Hamilelik, pilates uygulamanızda bir seviyeye yükselmeye veya ilerlemeye odaklanma zamanı değildir. Kendi hızınızda çalışın ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak egzersizleri seçin.

EğitmenLERİMİZ
2
Filiz Uğur
Pilates Eğitmeni
4
Merve ERDEN
Pilates Eğitmeni
8
Arda MENZİLCİ
Pilates Eğitmeni