fbpx

MAT PİLATES

mat pilates

Mat Pilates, kalçalarınızdan omuzlarınıza kadar uzanan, esas olarak göbeğin kasları olan vücudunuzu esnetmenin ve güçlü hale getirmenin en uygun yoludur. Joseph Pilates tarafından 1900’lerin başında geliştirilen pilates, günümüzde en yaygın olan sporlar arasında yerini alıyor.

Standart pilates sistemi, reformer gibi birçok farklı ekipman kullanır. Ancak mat pilates dersi serisinde egzersizler ekipmansız, mat üzerinde ve sadece vücudunuzla çalışmak üzere uyarlanmış hareketler ile uygulanır.

Mat Pilates, Joseph Pilates’in dediği gibi, çekirdeğe veya “güç merkezine” odaklanır. Muhtemelen çekirdeğin sağlığınızı korumada ve yaralanmayı önlemede ne kadar önemli olduğunu duymuşsunuzdur. Örneğin, güçlü bir çekirdek, sırt ağrısının önlenmesine yardımcı olur ve günlük işleri daha kolay uygulanabilir hale getirir. Dayanıklılık ve gücü arttırdığı için, koşuculardan futbolculara kadar sporcular için güçlü bir çekirdek şarttır. Çekirdek kuvvetli olduğu zaman gücün merkezi olarak işlev görür, böylece organlarınız hareket kabiliyetinin daha fazlasına zorlanmak durumunda kalmaz.

Mat pilates ayrıca sırt ağrısı çeken insanlara yardım etmektedir. Pilates, yapılan bir araştırmaya göre, bel ağrısı çeken kişilerde ağrıyı azaltmada ve fonksiyon geliştirmede oldukça etkilidir.

EğitmenLERİMİZ
2
Filiz Uğur
Pilates Eğitmeni
4
Merve ERDEN
Pilates Eğitmeni
8
Arda MENZİLCİ
Pilates Eğitmeni